Voli svoje, poštuj tuđe
Maneu su dali kapu Djeda Mraza, a onda su počeli pjevati Zvončiće: Uslijedio je gest za pamćenje
Sadio Mane je poznat kao veoma religiozna osoba. Senegalac praktikuje vjeru Islam, monoteističku religiju koja je ne priznaje postojanje Djeda Mraza i slijeđenje sličnih običaja. Upravo iz tog razloga sjajni fudbaler se našao u nezgodnoj situaciji koju je riješio na najbolji mogući način.
Vrijeme je božićnih i novogodišnjih praznika te mnogi klubovi promotivnim spotovima žele uputiti čestitke svojim navijačima, među njima je i minhenski Bayern.
Igrači Bayerna su snimili video spot sa kapicama Djeda Mraza na glavi te dobro poznatu božićnu pjesmu Zvončići, ali verziju na engleskom jeziku.
Mane je tom prilikom pokazao nevjerovatan nivo profesionalizma te poštovanja druge religije zbog čega će i mnogim navijačima dodatno porasti u očima.
Iskusnom ofanzivcu su u ruke dali kapicu koju je prihvatio bez problema, nakon čega je uslijedilo pjevanje pjesme.
I dok su svi ostali igrači Bayerna pjevali Mane je sve ispratio sa osmijehom na licu te je na sjajan način demonstiraro čuvenu frazu: "Voli svoje, poštuj tuđe."
Inače, Mane je ranije ove godine pokazao privrženost svojim vjerskim uvjerenjima kada se na zajedničkoj fotografiji za potrebe jednog sponzora nije uzeo pivo u ruku.
I tada je ovaj 30-godišnjak imao osmijeh na licu što dovoljno govori o njemu kao osobi.
Iza bivše zvijezde Bayerna je itekako težak period. Zbog nezgodne povrede bio je primoran da propusti Svjetsko prvenstvo i to mu je vjerovatno bio najteži udarac u karijeri.
Ipak, sigurno raduje što povreda na njega nije utjecala psihički te se prilikom snimanja božićne čestitke ponašao vrlo opušteno uz nadu da će se što prije vratiti na teren.
Prema trenutnom stanju stvari Mane bi se na teren trebao vratiti sredinom februara, tik pred Bayernove utakmice osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Andrija Maksimović konačno otišao
U Beogradu ostvaren rekordan transfer, ovakve cifre se ne pamte: "Lopov osjeća da mu je kraj"
Prvi čovjek Zvezde o suđenju
Čak i navijači Crvene zvezde ne mogu da vjeruju u ono što je izustio Zvezdan Terzić: "Odlazi gnjido"
Oglasio se legendarni fudbaler
U noći kad je Srbija paralizovana Vidić krenuo u otvoreno rušenje Vučića, poruka je jasna i glasna
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Na sceni je dugo vremena
Ovo je zloglasni huligan s Balkana, mnogim je posijao strah u kosti: "Branit će nas od Srba"
Dimitrije Kamenović ponovo otpisan, ali...