Šijerkić je bio junak Čelika

Zeničani koračaju ka doigravanju

Pune tribine i sjajna atmosfera: NK Čelik u Hrasnici napravio korak bliže tituli prvaka!

Samir Mlaćo
Derbi Druge lige Centar u Hrasnici donio je sjajnu atmosferu, pune tribine, ali i pobjedu gostiju.

Čelik je savladao domaći Famos 1:0 i napravio korak bliže ka tituli prvaka, te doigravanju za Prvu ligu FBiH.

U prvom poluvremenu po kiši mreže su mirovale, a u nastavku jedan pogodak, dovoljan gostima za tri boda. Strijelac je bio Mirsad Šijerkić u 68. minuti.

Treba istaći da je susreta pratila i veća grupa navijača Čelika koji su pjesmom nosili svoje ljubimce do pobjede, a sve je prošlo itekako fer i korektno.

Kolina je savladala Ilijaš na svom terenu 2:0 te ostala u borbi za prvaka, dok je Rudar iz Breze savladao Mošćanicu sa 4:2.

Natron je bio bolji od Krivaje 1:0.

Usora je savladala Azot 2:0, dok je u ljepotici kola Unis kao gost savladao Borac 4:3.

Istim rezultatom Baton je nadigrao Moševac, te su navedeni timovi pokazali da publika ima šta vidjeti i na drugoligaškim terenima.

Bosna je u Visokom ugostila Žepče i slavila 2:1.

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Centar:

NK Čelik sada ima 57 osvojenih bodova, Kolina 49, Famos je na 47, kao i Bosna Visoko.

Prvak će igrati doigravanje za Prvu ligu FBiH protiv prvaka preostale tri Druge lige FBiH, a dva tima idu u viši rang.