Bh. rukometaš i bivši član Konjuha iz Živinica Aldin Sakić (24) karijeru nastavlja u francuskoj drugoj ligi u ekipi Masyy Essonne Handbal, potvrđeno je od strane ovog francuskog kluba.
Riječ je o ekipi koja ima visoke ambicije u novoj sezoni i cilj kluba je plasman u francusku rukometnu elitu.
Sakić dolazi iz redova Bagnols Gard Rhoainena gdje je bio i najbolji strijelac sa prosjekom od 8,4 gola po utakmici.
Bh. rukometaš je danas i zvanično predstavljen u novom klubu.
Ovo je svakako još jedan iskorak u karijeri jer je francuska druga liga uz njemačku drugu ligu sigurno među najjačim drugoligaškim karavanima u evropskom rukometu, a bez dileme su jače i od mnogih prvoligaških sistema.
"Sretan sam i zadovoljan što se tiče potpisa i ekipe. Imao sam još ponuda, ali nakon razgovora sa trenerom ova mi se činila kao najbolja za moj dalji razvoj napredak", rekao je Sakić nakon potpisa i dodao:
"Siguran sam u to i željno iščekujem prvenstvo i utakmice. Želim se dokazati pa možda u budućnosti i doći na radar reprezentacije Bosne i Hercegovne."
Sakić je dugi niz godina igrao za Konjuh iz Živinica gdje je pružao vrlo dobre partije. Igra na poziciji beka, visok je 195 cm.
Nakon toga put ga je odveo u Mađarsku, zatim i Saudijsku Arabiju.
Prije tri godine bio je blizu potpisa i za protugalsku Benficu, ali korona je poremetila pomeuti posao.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
U toku je "rusifikacija"
Scene koje bole Evropu: Nevjerovatno šta Rusi rade od čuvene Donbass Arene
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Nakon ispadanja u drugu ligu
Uzalud su pravili stadion: Pod drugi put u 15 godina ugašen poznati klub s Balkana
Magija na Mokrom Docu