Bundesliga, 9. kolo

Utakmica iz Minhena će biti glavna priča u fudbalskoj Evropi

Haris Zilić

U devetom kolu njemačke Bundeslige odigrano je pet mečeva u subotnjem terminu od 15:30, a nema sumnje da će se dugo, dugo pepričavati duel iz Minhena koji je bacio u sjenu cijelo kolo već sada, ali možda i prvenstvo.

Bayern je deklasirao Darmstadt rezultatom 8:0!

Možda ne bi bilo ništa čudno u cijelom situaciji kada ne bi znali dešavanja sa utakmice.

Bayern u četvrtoj minuti ostao s igračem manje, isključen je Kimmich, a do kraja prvogp oluvremena imao je igrača više jer su kod gostiju crvene kartone dobili Gjasula u 21. i Maglica u 41. minuti utakmice.

Na poluvremenu je rezultat glasio 0:0, a onda u nastavku tootalni show program Bavaraca.

Vjerovali ili ne Bayern je za 21 minutu zabio čak sedam golova, dakle davao je golvoe svako tri minute u periodu od 51. do 72. minute.

U pomenutom razmaku dvostruki strijelci bili su Sane, kane i Musiala, a gol je dodao i Muller.

Do kraja susreta i osmi gol u mreži gostiju, strijelac je za konačnih 8:0 bio Kane u 88. minuti utakmice.

U ostalim mečevima bilo je također golova, preokreta, a zabilježeni su ovi rezultati:

Augsburg - Wolfsburg 3:2

Borussia Monchengladbach - Heidenheim 2:1