U okviru Kupa Kralja

Barcelona se ispromašivala, pa tijesno slavila protiv niželigaša

Esmer Oštraković

Ekipa Barcelone ostvarila je sigurnu pobjedu u okviru Kupa Kralja. Oni su gostovali kod Barbastra i slavili su pobjed od 3:2.

Već u sedmoj minuti viđena je prva prilika pred golom domaće ekipe. Raphinha je bio u šansi, ali je šutirao malo preko gola.

Do vodstva gosti stižu u 19. minuti. Raphinha je upisao asistenciju, a gol za vodstvo gostiju postigao je Fermin Lopez.

Novu sjajnu šansu za goste imao je Joao Felix u 35. minuti utakmice, ali njegov pokušaj brani Arnau Fabrega.

Felix je u 42. minuti postigao gol, ali je on naknadno poništen zbog nedozvoljene pozicije koju je signalizirao pomoćni sudija.

Početak drugog poluvremena donio je drugi gol za goste. Fort je asistirao, a Raphinha matirao domaćeg golmana.

Devet minuta kasnije Jaime upisuje asistenciju, a gol za domaći tim postiže Adria De Mesa Garrido.

Imali su igrači Barbastra sjajnu šansu da dođu do poravnanja u 80. minuti. Garcia je šutirao, ali lopta ide malo pored gola.

Penal za Barcelonu dosuđen je u 87. minuti. Odgovornost je preuzeo Lewandowski, te je bio siguran sa bijele tačke.

Imali su i domaći penal. Dosuđen je u 93. minuti, a siguran je sa bijele tačke za domaći tim bio Marc Prat.