Akrapović i Petrović prije meča

Akrapović: Kažnjeni smo, a ostali smo i bez tri igrača za Velež

Samir Mlaćo, foto: Admin Čaušević

Zanimljiv meč odigrali su danas Zrinjski i Željezničar, a na kraju je završilo 2:0 za domaće.

Bilo je prilika, a Željezničar se dobro držao prvih 45 minuta. Haračić je zatim imao veliku šansu da gosti povedu, nije pogodio, a Zrinjski je to kaznio sa dva pogotka.

Prvo je pogodio Mulahusejnović, a zatim Ćuže pogađa za 2:0. Gosti su meč završili sa desetoricom, isključen je u nadoknadi Radinović, te on neće moći nastupiti protiv Veleža u narednom kolu.

Donijelo to i nemire pored klupe kada je izlazio Radinović, no sve se brzo snimirilo.

Svoje viđenje nakon meča dali su treneri željko Petrović i Bruno Akrapović.

"Teška i naporna utakmica, ali odigrlai smo dobro. 14 udaraca smo imali, ali i sreće kod njihove šanse. Bili smo bliži, a oni su opasna ekipa koja igra sa delikatnom formacijom.

Sada na odmor idemo mirniji", rekao je Petrović.

Željezničar je upisao 12 gostujući poraz.

"Protivnik ima mirnoću, znaju spustiti loptu. U prvom poluvremenu sto posto šansu smo imali, a onda i priliku utakmicu. Nismo riješili, a onda smo kažnjeni. Žao mi je zbog moje ekipe, dali su sve od sebe,a izgubili smo tri igrača za narednu utakmicu.

Borbenost i motivaciju imamo, nadam se da ćemo se vratiti na pravi put", rekao je Akrapović.

Željezničar u narednom kolu dočekuje Velež poslije reprezentativne pauze, dok Zrinjski ide na megdan Borcu.

Plavi nastavljaju krizu rezultata, a Akrapović do sada ima jednu pobjedu, te tri poraza i jedan remi.