Bez pobjednika u prvom duelu finala Kupa (Foto: Goran Stanzl / Pixsell)

Finale Hrvatskog kupa

Skromno i oprezno: Nula Dinama i Rijeke, odluka o trofeju za sedam dana!

Dinamo i Rijeka remizirali su večeras na Maksimiru (0:0) u prvom susretu finala Hrvatskog kupa.

Dinamo je ofanzivno ušao u ovaj meč. Hoxha već u drugoj minuti prijeti Zlomisliću koji brani, a zatim je minut kasnije isti igrač upropastio veliku priliku jer je propustio uposliti samog Petkovića u gol šansi.

Potom se i Rijeka probudila. Imali su nekoliko pokušaja prema golu Dinama, no nije tu bilo previše uzbuđenja.

U 18. minuti Hoxha ponovo u velikoj šansi. Šutirao je s 20-ak metara, prečka spašava goste.

To je bilo sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu koje je bilo poprilično loše u većem svom dijelu i gledaoci nisu mogli previše uživati.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Rijeka. U 54. minuti Selahi pravi dar mar kroz odbranu Dinama, no preslabo puca i propušta dobru šansu.

Pet minuta kasnije stativa spašava Dinamo. Fruk je dobro gađao, ali ne i precizno, te pogađa okvir gola.

Dinamo potom dva puta prijeti preko Baturine. Nije ni ovog puta bilo promjene rezultata i do kraja osim jake kiše nije viđeno gotovo ništa.

Ostalo je 0:0 i ime osvajača Hrvatskog kupa saznat ćemo 22. maja kada će se odigrati uzvratni susret na Rujevici.