Forlan: Želimo se plasirati u Ligu prvaka

Edmir Škorić

Govoreći o ambicijama Atletica Madrida u ovoj sezoni Urugvajac Diego Forlan kazao je kako je glavni cilj plasirati se u Ligu prvaka.

Madrižani su prošle godine osvojili Europa ligu, te su igrali i finale španskog Kupa Kralja, ali nisu uspjeli završiti sezonu na jednoj od prve četiri pozicije. Međutim, Diego Forlan vjeruje da se ovaj put on i saigrači mogu kvalificirati u najelitnije klupsko natjecanje.

"Voljeli bismo se kvalificirati u Ligu prvaka, to je naš zacrtani cilj ove godine", kazao je 31-godišnji napadač koji konkurira za FIFA-inu Zlatnu loptu zbog velikih partija u dresu urugvajske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

"Nevjerovatan je osjećaj biti na popisu finalista. Ali, nije lako osvojiti ovu nagradu pored svih tih velikih igrača".

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.