Omiljen u svlačionici Kraljeva
Sad se najbolje vidjelo ko od igrača Reala najviše cijeni i voli Luku Modrića
Kako se i pretpostavljalo, Luka Modrić potpisao je danas novi ugovor s Real Madridom i narednu sezonu provest će u voljenom klubu.
Modrić je u Madrid stigao u ljeto 2021. godine i od tada je za kraljeve odigrao 534 utakmice te je postao treći stranac po broju nastupa nakon Karima Benzeme i Marcelona, a ukupno 14. igrač sa najviše nastupa ako računamo i domaće, odnosno španske fudbalere.
Dugo se špekulisalo o tome da li Modrić ostaje u Madridu. Na trenutke je bio jako blizu odlaska, na kraju je produžen ugovor, a Zadraninu je ukazana dodatna čast tako što ga je klub odlučio imenovati novim kapitenom za sezonu 2024/25.
Iako je vrlo moguće da će igrati manje nego prošle sezone, gdje je također imao limitiranu minutažu, on nije želio da ode, mada je kao 38-godišnjak mogao da potpiše bogati ugovor u Saudijskoj Arabiji ili u Sjedinjenim Državama, a nije ga zanimao niti poziv iz bivšeg kluba, Dinamo Zagreba.
Modrić je trenutno sa 26 trofeja natrofejniji igrač Reala u 122 godine dugoj historiji Madriđana. Poršle sezone je osvojio naslove La Lige i Lige prvaka, a u novoj će imati ulogu mentora za veliki broj mladih igrača koji tek grade svoje velike karijere i neophodna im je podrška zrelih fudbalera poput Modrića.
Luka Modrić omiljen je u svlačionici Reala i samo pohvalno o njemu govore drugi fudbaleri ovog tima, ali čini se da je jednom od njih Zadranin posebno drag, a to je Jude Bellingham.
Sjajni engleski reprezentativac, koji je oduševio u prvoj sezoni po dolasku iz Borussije Dortmund, prvi je izrazio oduševljenje zbog novog ugovora Modrića, objavivši to na društvenim mrežama.
Bellingham je Modrića više puta nazvao svojim uzorom i kaže kako od njega puno uči što na utakmicama, što na treninzima.
Nedugo prije potpisa novog ugovora sa Realom, Luka Modrić bio je gost u Mostaru Zrinjskom na premijeri dokumentarca o višestrukom prvaku BiH.
Radi se o nekadašnjem igraču Zrinjskog, koji je u Mostaru igrao na posudbi iz zagrebačkog Dinama. Kasnije je otišao u Tottenham, a od 2012. je član slavne momčadi Reala.
Osvajač Zlatne lopte je za Real Madrid odigrao 534 utakmice, postigao je 39 golova i upisao je 86 asistencija. Ima šest osvojenih Liga prvaka i četiri titule u La Ligi, kao i mnoštvo drugih trofeja.
Mbappe: Nikada ne bih tražio desetku, ona je Modrićeva
Novi igrač Reala Kylian Mbappe nosit će broj 9, tvrdeći kako nikada nije tražio broj koji pripada Modriću.
"Nikad nisam rekao da bih htio nositi broj deset, nisam to tražio. To je broj Luke Modrića. Počašćen sam jer igram s njim. On je prvak, Zlatna lopta i jako ga poštujem", rekao je Mbappe na predstavljanju.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Željezničar završio evropski put porazom od Kopra
Admir Adžem najavio dolazak novog napadača: "Stiže u ponedjeljak, jedva ga čekamo"
Dimitrije Kamenović ponovo otpisan, ali...