Orlovi vode

Srbija fenomenalna protiv Amerikanaca

Midhat Šljivak

Srbija je fenomenalno ušla u polufinalni meč protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država. Nakon 10  minuta igre Orlovi protiv prvog favorita vode 31:23.

Košarkaši Srbije odigrali su fenomenalnu prvu dionicu protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država. Selekcija Svetislava Pešića nakon prve dionice ima prednost od osam poena.

Od samog početka Orlovi igraju odličnu odbranu. Ne mogu Amerikanci osim Stephena Curryja ništa pogoditi. Od 23 poena, 17 je zabila zvijezda Golden State Warriorsa.

Srbi s druge strane pored odlične odbrane imaju fenomenalan šut. Šutiraju čak 65 posto iz igre, a 56 posto za tri (5/9).

Bogdan Bogdanović s 9 i Aleksa Avramović s 8 poena trenutno predvode Srbiju. Nikola Jokić je na 6 poena.

Naravno, nemoguće je očekivati da Srbije tokom svih 40 minuta igre zadrži ovako visok postotak šuta iz igre. Ipak, imaju Orlovi i sreće jer Amerikanci osim Curryja nemaju još uvijek drugog raspoloženog igrača.

Podsjetimo, prvi finalist Olimpijskih igara je selekcija Francuske koja je danas sa 73:69 savladala aktuelnog prvaka svijeta selekciju Njemačke.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.