Nakon remija sa Sarajevom
Željezničar je na derbiju dobio novu "zlatnu koku", nije u pitanju Abdulmalik Al Jaber
Neke igrače vrijedi istrpiti jer će prije ili poslije postati heroji svog tima. To se najbolje vidjelo na 153. sarajevskom derbiju. Zašto Sarajevo nije pobijedilo Željezničar "krivac" je svakako sjajni Vedad Muftić koji izrasta u odličnog golmana.
U Željezničaru odličnu zaradu u nekom od narednih prijelaznih rokova očekuju prodajom Abdulmalika Al Jabera, ali mladi Saudijac nije baš blistao u utakmici kada to navijači najviše žele.
Al Jaber je imao određenih fizičkih problema zbog čega i nije ostavio impresivan dojam iz redova Plavih. Međutim, ima ko jeste. U pitanju je odlični Muftić.
Dečko koji je od svoje 12. godine član kluba s Grbavice polako, ali sigurno stasava u odličnog golmana što je pokazao i u sarajevskom derbiju okončanim remijem 1:1.
U drugom poluvremenu kada je panika uhvatila odbranu Željezničara. Muftić je imao dvije prvoklasne odbrane. Prvo Francisu Kyeremeha, a zatim u finišu Aldinu Turkešu.
Od početka sezone ovaj 22-godišnjak je zaista na visokom nivou, pamti se i njegova odbrana u duelu s Veležom sa samog starta sezone kada je odnio ogromne zasluge zašto su Plavi otišli s punim plijenom iz Mostara.
Sličan slučaj je bio i na utakmici protiv Slobode u gostima kad su također Plavi slavili pa se o mladom Sarajliji može pričati kao o najboljem igraču Željezničara u dosadašnjem dijelu sezone.
Sve upućuje na to da će Muftić prije ili kasnije biti nova zlatna koka Željezničara koji već godinama čeka zvučni transfer nekog od polaznika svoje omladinske škole.
U prošlosti su na Grbavici redovno prodavali svoje omladince kao što je to bio slučaj s Amirom Hadžiahmetovićem, Rijadom Bajićem, Arminom Hodžićem, Ibrahimom Šehićem...
Muftić je imao teških trenutaka na Grbavici. Priliku je počeo dobijati iznenada i to uglavnom zbog pravila o zaštićenom godištu, bilo je tu i ozbiljnih grešaka pa se znao i naći na zubu kod navijača.
Ipak, sve kritike je uspješno prebrodio te je sada sebi zacementirao mjesto jedinice te se u narednom periodu opravdano može nadati inostranom transferu.
Na početku je savjete upijao od Kenana Hasagića, a sada je tu Adnan Gušo pa se za Muftića definitivno može reći da je u sigurnim rukama po pitanju "golmanskog školovanja".
Do sada je u prvenstvu BiH "proizvedeno" niz odličnih golmana. Ibrahim Šehić je dugi niz godina branio za reprezentaciju, Kenan Pirić također ima status reprezentativca, dok je Vladan Kovačević dogurao do slavnog Sportinga.
Da li će Muftić njihovim stopama teško je prognozirati, ali nakon fenomenalnih izdanja u posljednje vrijeme definitivno se ima čemu nadati, ali pod uslovom da ostane čvrsto na zemlji.
Muftić slovi za skromnog i vrijednog dečka te je kao takav vjerovatno već sada svjestan da mu iskorak iz takmičenja poput bh. prvenstva mogu donijeti samo maksimalni profesionalizam i disciplina u radu.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Pomaže Rossonerima i van terena
Modrić pokazao Ibrahimoviću pravo lice i već "završio" Milanu novo pojačanje i to iz Real Madrida
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Pripremna utakmica za obje ekipe