Real kreće po pojačanja
U Madridu se nakon šest godina dešava 'čudo' - Nekom će se životni san ispuniti
Madridski Real ostao je bez Danija Carvajala. Iskusni desni bek povrijedio se i čeka ga višemjesečna pauza. Real će zbog toga reagovati u januaru i dovest će desnog beka, a očekuje se da će doći još i jedan štoper. Prvi je to put nakon šest godina da će Kraljevi poslovati u januaru.
Povrede ključnih igrača natjerale su rukovodstvo Real Madrida da prvi put nakon šest godina traže pojačanja u zimskom prijelaznom roku.
Florentino Perez je poznat kao kralj transfera. Završavao je velike transfere, ali u posljednjih šest godina odbijao je raditi u zimskom transfer roku.
Sada će prvi čovjek Reala morati da reaguje. Povrede su učinile svoje i Real je u potrazi za pojačanjima u defanzivi.
Desni bek je trenutno prioritet. Dani Carvajal je doživio tešku povredu na meču s Villarrealom i čeka ga duga pauza.
Real ima trenutno mogućnost da dovede nekog od slobodnih agenata. Međutim, lista nije impresivna, pa će Kraljevi sačekati još nešto manje od dva mjeseca i krenut će po novog beka.
Kakav su klub u Realu su pokazali tako što su samo dan nakon povrede Carvajalu produžili ugovor i tako su pokazali da u budućnosti na njega ozbiljno računaju.
Nije želio rizikovati
Ancelotti odjurio za Mbappeom u svlačionicu: "Slušaj me dobro, budeš li..."
Također, madridski velikan ima namjeru angažovati i štopera. Traži se čovjek koji igra lijevom nogom i vidjet ćemo za koga će se odlučiti Kraljevi ove zime.
Ne postoji fudbaler koji ne bi došao u Real. Radi se o jednom od najvećih klubova na svijetu koji definitivno garantuje titule prvaka.
Povrede su i ove sezone ogroman problem za Real. Gotovo da ne postoji igrač španskog prvaka koji nije pauzirao barem nekoliko dana.
Trenutno su van stroja Brazilci Rodrygo i Vinicius Junior, ali bi trebali biti spremni nakon reprezentativne pauze, baš kao i Thibaut Courtois.
Brahim Diaz se vraća za dva mjeseca, David Alaba bi trebao zaigrati nakon godinu dana, no djeluje nevjerovatno da jedan tim ima toliko problema s povredama.
Prošle sezone su također izabranici Carla Ancelottija često odsustvovali s terena. Uspjeli su na kraju u Madridu prevazići sve nevolje i na kraju su odradili vrhunsku sezonu u kojoj su osvojene La Liga i Liga prvaka.
Trofeji se i ove sezone očekuju. Ipak, konkurencija je jača, Barcelona se probudila, a u Ligi prvaka je sistem sada nešto drugačiji, a Real je krenuo s pobjedom i porazom.
Bez obzira na nešto slabiji start Real je i dalje glavni favorit za osvajanje elitnog takmičenja.
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Stigla potvrda
Dominik Livaković karijeru nastavlja u Kataloniji!
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Ne onako kako se mislilo u prvi mah
FIBA iznenadila bh. navijače: Meč Bosna i Hercegovina - Poljska igra se u neobičnom terminu · Zvanično
Danas je sve mnogo drugačije
Najteži potez karijere za Pešića, zvijezdu je zbog banane izbacio iz reprezentacije: "Krivo mi je"
Vjeruje da je taj detalj odveo meč u nekom drugom smjeru