Banjalučani ispisali historiju
FK Borac osigurao najveći klupski koeficijent u historiji bh. fudbala
FK Borac je ispisao historiju večerašnjom pobjedom protiv LASK-a sa 2:1. Ova pobjeda je donijela Banjalučanima historijski visok koeficijent za narednu sezonu u evropskim takmičenjima.
Borac pobjedom protiv LASK-a podebljao svoj klupski UEFA koeficijent.
U sezoni 2025/2026 Borac će u Evropu ući sa minimalnim koeficijentom 10.500, što je najveći koeficijent u historiji bh. klupskog fudbala od nezavisnosti Bosne i Hercegovine.
HŠK Zrinjski će od naredne sezone imati koeficijent 10.000, dok će Sarajevo imati 6.000.
Također, koeficijent Borca može i dodatno narasti ovisno o rezultatima koje budu ostvarivali u nastavku Konferencijske lige.
Banjalučani imaju još dvije utakmice ligaške faze konferencijske lige, a moguć je i plasman u nokaut fazu ovog takmičenja.
U slučaju plasmana u nokaut fazu Borac bi mogao doći do koeficijenta od 15.000 što bi bio nevjerovatan rezultat za bh. fudbal.
Bh. fudbal je bio u velikom problemu prije nekoliko godina da prođe jedno ili dva kola kvalifikacija.
Međutim, uspjesi Zrinjskog i Borca su sada putokaz jer su oni svojim igranjem Konferencijske lige pokazali kako se može osnažiti klupski koeficijent.
Kada je riječ o ostalim bh. klubovima i njihovim koeficijentima za sezonu 2025/2026, oni iznose ovako:
FK Borac 10.500
HŠK Zrinjski 10.000
FK Sarajevo 6.000
FK Velež 4.500
FK Željezničar 2.500
NK Široki Brijeg 1.700.
Promo
Takmičenje obilježili sjajni potezi pod koševima i velika posjećenost
Uz zlatnu asistenciju Mozzarta: Završen 3x3 basket turnir Vitez
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Suđenje u decembru, prijeti mu doživotni zatvor
Zvijezda okovana u lance - Umjesto na terenu do kraja života će iza rešetaka
Projekat je dosta ambiciozan