Portugalac se suočava sa zakonom

Bivši as Reala uhvaćen do guše u kriminalu - Povukla ga 'lagana lova'

Midhat Šljivak

Nekadašnji fudbaler Real Madrida Fabio Coentrao uhvaćen je u krijumčarenju ogromne količine morske hrane.

Za razliku od brojnih kolega s terena, Portugalac Fabio Coentrao je po završetku karijere odlučio ispuniti san iz djetinjstva i postati ribolovac.

Naravno, on je novac koji je zaradio iskoristio da otvori firme koje ribu i morske plodove isporučuju restoranima, pa tako kao privatnik nije mogao napraviti sve pošteno, te je danas uhvaćen u krijumčarenju ogromne količine morske hrane.

Više od tonu hrane zaplijenjeno je jučer, a Coentrao je zatečen u skladištu. Bio je bijesan na novinare koji su došli raditi svoj posao, te ih je napao i izvrijeđao.

To mu neće pomoći. On se sada suočava s portugalskim zakonom i čeka kaznu koja će mu vjerovatno zatvoriti firmu.

"760 kilograma hrane nije imalo papire, dok je 260 kilograma bilo po propisima. Sve je bilo skriveno u 12 rezervoara s morskom vodom. Zaplijenjena morska hrana će biti vraćena u okean ili će biti donirana dobrotvornim organizacijama", navode portugalski mediji.

Coentrao je očigledno odlučio zarađivati na ilegalan način. Firmu je otvorio prije nekoliko mjeseci, a na kraju se ispostavilo da je i ona bez dozvole za rad.

Bivši fudbaler Real Madrida ranije je govorio kako mu je brod život i da uživa u ribolovu po završetku karijere.

"Znao sam da će se fudbalska karijera jednog dana završiti i da ću morati da se posvetim nečem drugom. Moja sreća je brod i ovo je život kojeg sam želio živjeti. Moj život je more i pecanje", govorio je on.

Čini se da se san veoma brzo pretvorio u želju za ilegalnom i lakom zaradom. Pokušao je iskoristiti priliku i zarađivati nepošteno, no ubrzo je raskrinkan.

Vjerovatno će nakon svega ostati bez firme, a odgovarat će i pred zakonom za pokušaj krijumčaranja. Nije ni čudo što je toliko nervozan pred kamerama.

36-godišnji Fabio Coentrao iza sebe ima izuzetno bogatu fudbalsku karijeru. Većinu je proveo u Real Madridu, a nastupao je još za Benficu, Monaco, Sporting i Rio Ave u kojem je ponikao.

Za reprezentaciju Portugala nekada odlični lijevi bek je nastupio 52 puta i zabio je pet pogodaka.

S Realom je naravno uzeo sve što je mogao, a u dresu Benfice je osvojio naslov prvaka Portugala.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.