Sjajna sezona za Banjalučane

Borac je popravio klupski koeficijent, a ostali bh. klubovi ove cifre mogu samo sanjati

Haris Zilić

Nevjerovatna noć u Banjoj Luci. Borac je u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige remizirao protiv Rapida iz Beča rezultatom 1:1.

Remi kojeg je donio Vuković golom iz penala u 90. minuti drastično je digao koeficijent Borca.

Borac sada ima koeficijent 13.625 i s tim koeficijentom dočekuju novu evropsku sezonu, ako ne naprave novo čudo i ne izbace Rapid.

Trenutno stanje koeficijenta Banjalučana pogledajte OVDJE.

Ono što je bitno kod ovog koeficijenta kojeg ostali bh. klubovi trenutno mogu sanjati je podatak da s ovim koeficijentom Borac ima osiguran status nosioca u skoro svim pretkolima Konferencijske lige.

Ako budu prvaci, naredne sezone bi sa 13.625 bili nosioci u prva dva pretkola Lige prvaka, pa čak i tri pretkola Evropa lige.

Dakle, Borac je sebi znatno olakšao naredne evropske izazove u kvalifikacijama jer će koeficijent iz ove sezone braniti tek za pet sezona, a do tada može još nabiti trenutni koeficijent.

Trenutna tabela koeficijenata bh. klubova pred evropsku sezonu 2025/2026, izgleda ovako:

FK Borac - 13.625

HŠK Zrinjski - 10.000

FK Sarajevo - 6.000

FK Velež - 4.500

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

FK Željezničar - 2.500

NK Široki Brijeg - 1.700

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.