Odigran je posljednji duel 23. kola košarkaškog prvenstva Bosne i i Hercegovine u kojem je Mladost u Mrkonjić Gradu dočekala Široki Brijeg.
Utakmica je ponudila uzbuđenja, a na kraju su slavili gosti iz Hercegovine rezultatom 74:68.
Prva četvrtina je bila u znaku domaćina koju su dobili rezultatom 24:18.
Široki se budi u drugoj četvrtini, stegli su odbranu i Mladost zaustavili na samo devet poena u drugom periodu.
Na poluvremneu rezultat je glasio 36:33 za ekipu Širokog Brijega.
Treća četvrtina donosi ponovo bolju igru Mladosti koja preokreće rezultat u sovju korist pred ulazak u posljednji period.
Ipak u četvrtoj četvrtini bolja igra Širokog koji je uspio napraviti seriju te rutinski prviesti meč kraju za konačnih +6 (68:74).
Široki je do trijumfa predvodio trojac Planinić, Skedelj, Strong koji su ubacili po 13 poena.
U redovima Mladosti Popović je odigrao fneomenalnu partiju sa double-double učinkom od 26 poena i 12 skokova, dodao je i dvije asistencije.
Košarkaško prvenstvo BiH, 23. kolo:
KK Mladost Mrkonjić Grad - HKK Široki 68:74 (24:18, 9:18, 18:14, 17:24)
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Na sceni je dugo vremena
Ovo je zloglasni huligan s Balkana, mnogim je posijao strah u kosti: "Branit će nas od Srba"
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Blizu angažmana
Sani Čampara se vraća u grad košarke?
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Oglasio se poznati reditelj