Nekadašnji saigrači iz Barcelone

Yaya Toure je prvi koji se usudio ispričati šta je Ibra uradio Guardioli: "Mene je prepao na smrt"

Admin Čaušević

Zlatan Ibrahimović je u karijeri imao ozbiljnih problema sa smo jednim trenerom. Bio je to Pep Guardiola. Njih dvojica su sarađivali u Barceloni samo jednu sezonu. Nakon toga su pale teške riječi, a sad je Yaya Toure odlučio ispričati šta se dešavalo.

Ibrahimović ima takav karakter da ne da na sebe, a Guradioli se nije sviđao način na koji se ponašao čuveni napadač. Bio je to sudar dvije različite galaksije.

Španac je taj koji ne voli buntovnike, cilj na poslušne i mirne igrače, dok je Ibrahimović drugačiji tip osobe i nekako je sve bilo osuđeno na propast.

Zajedno su sarađivali u sezoni 2009/2010 poslije čega je Ibrahimović prodat u Milan, a Guardiola je ostao trener Barcelone i reklo bi se došao je na svoje.

Tokom te jedne sezone znalo je biti opasnih situacija u svlačionici iako je Ibra igrao sasvim korektno i zabijao je neke važne golove kao što je za pobjedu u El Clasicu.

Skoro 15-ak godina kasnije javio se Yaya Tore i ispričao kakav je Ibra bio u svlačionici kad bi ga Guardiola ostavio na klupi.

Legendarni veznjak koji je fizičkim izgledom pravi gorostas se znao prepasti na smrt, a zamislite kako je onda tek bilo španskom stručnjaku.

Yaya Toure i Ibrahimović su bili saigrači u Barceloni

"Taj tip te može prepasti na smrt. Ibrahimović je tako strašan. On plaši ljude, čak je i mene znao uplašiti", rekao je Yaya Toure te nastavio:

"Znate da je Ibrahimović neko ko ima karakter. Mislim da je ispao iz kombinacija kod trenera u Barceloni. To je zato što nije igrao redovno.

"A ona je takav tip igrača, ako ne igra od početka, sigurno će biti rata. Radio je lude stvari u svlačionici kad nije igrao."

Potražite više informacija na temu La Liga:

"Bacao bi razne stvari po svlačionici, govorio je sad će trener doći i vidjeti ko sam ja, otišao bi do trenera, a on bi se sklonio".

Zanimljivo da je Guardiola u svojoj trenerskoj karijeri dva puta otpisao Tourea, prvo u Barceloni, a zatim u Manchester Cityju.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.