Savez puni kasu

Željezničaru kazna 7.500 KM za pirotehniku, Borcu 3.500 za pirotehniku, rasizam i diskriminaciju

Eldar Ganibegović

Disciplinska komisija N/FSBiH kaznila je klubove za prekršaje počinjene u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine i u utakmicama 25. i 26. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. 

Ukupan iznos svih kazni iznosi 29.000 KM, a podijeljen je na sljedeći način:

FK Željezničar će platiti 7.500 KM zbog upotrebe pirotehnike na revnaš utakmici polufinala Kupa BiH protiv Širokog Brijega.

FK Borac će platiti također 7.500 KM, no taj iznos je skupljen u tri različite utakmice.

Navijači ovog kluba su na revanš utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine protiv Sarajeva također koristili pirotehniku.

Osim toga, zabilježeni su rasizam i drugi oblici diskriminacije, a za sve to će prvak Bosne i Hercegovine platiti tek 3.500 KM.

Još po 2.000 KM FK Borac će platiti zbog upotrebe pirotehnike na ligaškim mečevima protiv Slobode i Sarajeva.

HŠK Zrinjski je kažnjen s 4.000 KM zbog pirotehnike, rasizma i drugih oblika diskriminacije na ligaškoj utakmici protiv Željezničara.

FK Sarajevo je kažnjen s 3.000 KM zbog upotrebe pirotehnike na ligaškoj utakmici protiv Zrinjskog.

FK Velež je kažnjen s 3.000 KM zbog upotrebe pirotehnike na utakmici protiv Radnika.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

FK Sloga Meridian je kažnjen s 2.000 KM zbog upotrebe pirotehnike na utakmici protiv FK Igman.

NK Široki Brijeg je kažnjen s 2.000 KM zbog upotrebe pirotehnike na utakmici protiv HŠK Posušje.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.