Vjeruje da bi njegov dolazak bio pun pogodak

Ma, kakav Florian Wirtz: Xabi Alonso rekao Perezu kojeg igrača Leverkusena mora dovesti

Endin Čaušević

Xabi Alonso će ovog ljeta gotovo sigurno preuzeti trenersko mjesto u Real Madridu, a čini se da se on već sprema za ljetni prelazni rok jer ima nekoliko fudbalera koje bi rado vidio u dresu kraljevskog kluba.

Carlo Ancelotti će ostati do kraja sezone na klupi Kraljeva, ali nakon nešto lošije sezone Florentino Perez je odlučio da je vrijeme za promjenu trenera.

Umjesto Ancelottija na klupu Real Madrida stiže Xabi Alonso koji radi odličan posao u Bayer Leverkusenu. Alonso je već sve dogovorio s Realom, te će na kraju sezone biti ozvaničeno da je on Ancelottijev nasljednik.

Sezona u Njemačkoj završava se za dvije sedmice, ali čini se da je Alonso već počeo da se priprema za ono što ga čeka u Madridu.

Sigurno je da će od Pereza tražiti da dovede nekoliko pojačanja i navodno sam već ima neke igrače na listi želja.

Iako se najviše špekuliše o tome da želi da iz Leverkusena dovede Floriana Wirtza čini se da postoji još jedan igrač kluba kojeg trenutno vodi za kojeg se više zalaže kod Pereza da ga dovede u ljetnom prelaznom roku.

Njemački mediji pišu da je u pitanju defanzivac Piero Hincapie koji sjajno igra za Leverkusen. Alonso vjeruje da bi ovaj 23-godišnjak bio veliko pojačanje u defanzivi i da ne bi njegov transfer skupo koštao.

Hincapie je nedavno produžio ugovor do ljeta 2029. godine, ali već se uveliko piše o tome da bi vrlo rado s Alonsom došao u Real Madrid i da bi za njega to bio najveći mogući iskorak u karijeri.

Također, ono što je posebno plus za ovog igrača jeste što pored štoperske pozicije može igrati i na mjestu lijevog beka što Realu itekako treba u ovom trenutku.

Na transferu Wirtza uopšte Alonso ne insistira toliko, ali za Hincapiea je odmah dao do znanja Perezu da ne smiju propustiti priliku dok njegova cijena nije još povećana.

Transfer ovog igrača mogao bi iznositi oko 50 miliona eura. Inače, on je došao u Leverkusen iz argentinskog Tallersa prije četiri godine za nešto više od šest miliona eura.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Ekvadorac je ove sezone za Leverkusen odigrao čak 43 utakmice i dao je tri gola, te dodao dvije asistencije.

Realu su prijeko potrebna pojačanja u defanzivi, a da li će Perez poslušati Alonsa i dovesti Hincapiea ostaje nam da vidimo.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.