Turci imaju velike ambicije
Petković Turcima pokazao da nije čovjek od riječi, odmah su odlučili dovesti drugog Hrvata
Bruno Petković bio je jako blizu odlaska u Tursku, no sada je to pod znakom upitnika, a hrvatski napadač razmatra i druge ponude, uključujući onu španskog Alavesa.
Turski Kocaelispor izborio je promociju u Superligu i odmah krenuo ambiciozno u ljetni prijelazni rok, ali barem za sada im stvari ne polaze za rukom.
Iako je turski Kocaelispor prethodno postigao usmeni dogovor s napadačem Brunom Petkovićem, čiji se dolazak u grad očekivao danas, njegov transfer je zaustavljen nakon što je igrač zatražio povećanje plaće.
Prema nekim tvrdnjama, iskusni napadač od Kocaelispora traži godišnju plaću od 2 miliona eura. To se moglo pročitati u nekoliko lokalnih portala koji prate ovu transfer sagu.
Potez bivšeg igrača zagrebačkog Dinama je zaledio čelnike turskog kluba, koji su mogli da vide "pravo lice" Petkovića kao i većine današnjih igrača, dakle sve se svodi na novac i svaki eur je važan, iako su već imali zeleno svjetlo za njegov potpis. Sada se sve mijenja i postaje upitno hoće li se Petković priključiti turskoj ekipi.
Nakon ovog razvoja događaja, dolazi i do krize u transferu srpskog golmana Aleksandra Jovanovića, za kojeg se izvještavalo da je dogovoren. Prijedlog Kocaelispora, koji je pristao platiti 400.000 eura Partizanu, nije prihvaćen jer su htjeli izvršiti ovu uplatu u dvije rate, a tvrdilo se da ni sam Jovanović nije bio jasan tokom procesa donošenja odluke.
Stoga je privremeno zaustavljen transfer kapitena Partizana, koji ima ugovor još godinu dana, a u međuvremenu je beogradski klub već riješio da dovede Marka Miloševića iz kragujevačkog Radničkog kao njegovu zamjenu.
Uprava Kocaelispora odlučila se odmah kontaktirati hrvatskog golmana Ivu Grbića, koji je bio jedna od potencijalnih želja zeleno-crnih. Klub je kontaktirao Grbićevog menadžera kako bi se raspitali o situaciji.
Grbić je proveo sezonu na posudbi u Rizesporu, a inače je pod ugovorom sa Sheffield Unitedom. Grbić se vraća u Englesku ovog ljeta, ali je pitanje šta će biti s njim i da li će bivši golman Hajduka, Atletica i Lillea krenuti u novu avanturu i to upravo u Turskoj?
Kocaelispor će ipak pokušati da dovrši transfere Petkovića i Jovanovića, ali ima alternativu barem na poziciji golmana, pa nije isključeno da u ovaj tim dođu dvojica Hrvata.
Bila bi to prava mala hrvatska kolonija jer u klubu su već Mijo Caktaš i Josip Vuković.
U najjačem rangu turskog nogometa je inače trenutno petorica hrvatskih igrača. Dominik Livaković brani u Fenerbahčeu, Josip Brekalo je u Kayserisporu, Ivo Grbić je branio za Rizespor, Ivan Brnić je u Basasehiru, a Josip Čalušić u Konyasporu.
Promo
Turniri u Bijeljini i Šamcu privukli brojnu publiku
Vikend u znaku futsala i basketa uz podršku Mozzarta
Podrška fudbalerima iz Kaknja i rukometašima iz Gornjeg Vakufa
Rudar i Sloga uz Mozzart do višeg ranga
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Iznenađujuća, ali razumljiva odluka
Za nemirnu nedjelju u Srbiji pobrinuo se Đoković, razočarao je milione: "Izvinite, ali ja..."
Uzeli su ozbiljan novac, ali...
Raspao se jedan od najboljih timova današnjice: Otišli trener, najveće zvijezde, na terenu bruka!
Velkovski blizu Grbavice?
FK Željezničar uskoro predstavlja zvučno pojačanje? · Saznajemo
Objavljeni detalji razgovora
Zvučnom imenu ni Vučić nije pomogao da ga Pešić vodi na Eurobasket: "Predsjednik mi je rekao da..."
Nije završio ni u protokolu