Dugo se skrivala mračna tajna
Teške optužbe na račun poznatog skijaša: "Zamolio je da dođem i poziram, a zatim je..."
Poznati francuski skijaš koji je odavno u sportskoj penziji Joel Chenal (51), suočio s ozbiljnim optužbama koje bi mogle da uprljaju njegovo ime i prezime koje je izgradio u svijetu skijanja i sporta.
Bivši olimpijski viceprvak u veleslalomu je optužen za seksualno uznemiravanje maloljetnica, prenose pojedini francuski, ali i evropski mediji.
Ovaj vijest je šokirala sve u Francuskoj, ali i u skijaškom svijetu.
Navodno se to dugo skrivalo, a tek sada su pojedine djevojke odlučile da govore o svemu.
"Jednog dana, nakon mnogih neprimjerenih poruka, zamolio me je da dođem i poziram skoro bez odjeće, a zatim je uzeo aparat i fotografisao me", citirana je jedna od djevojaka.
Navodno se to sve dešavalo u periodu od 2005. do 2007. godine, a djevojke su bile većinom starosti od 14 do 16 godina.
Ovo je dodatno šokiralo Francuze jer je navodno to bilo dok je Chenal bio na vrhuncu svoje karijere.
Pomenuti skijaš je 2006. godine na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu osvojio srebro u veleslalomu.
Na meti je i tamošnji savez prenose mnogi evropski mediji jer je Francuski skijaški savez navodno saznao za optužbe još 2009. godine.
Iznenadna odluka
Austrijska skijašica se odlučila na prekid karijere, ima novi životni cilj
Navodno je Chenal bio i upozoren od strane policije, pogotovo u periodu od 2013. do 2017. godine kada je bio trener ženske skijaške reprezentacije Francuske.
Chenal se 2017. godine povukao iz Skijaškog saveza Francuske, ali nije dobio nikakve sankcije.
Pojedine djevojke su istakle da je Chenal imao raznih pokušaja dok je bio i trener ženske reprezentacije.
Protiv bivšeolimpijskog viceprvaka će biti otvoren disciplinski postupak i ako se pokažu tačnim navedne optužbe, prijeti mu doživotno izbacivanje iz sporta, kao i zatvorska kazna.
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Odlazi iz Real Madrida
Vinicius Junior karijeru nastavlja u Engleskoj, pitanje je samo u kojem od ova dva kluba!
Nevjerovatan scenarij bi to bio
Srbijo, šta si to doživila! Legenda progovorila: "Htjeli smo odustati od takmičenja jer je Vučić..."
Napadač Sarajeva ide na posudbu
Nakon Jatte i Turkeš ide u UAE, Mamić u "svoj tim" dovodi ljude od povjerenja
Legendi je 'rok istekao'