Navijači Željezničara su se na utakmici kvalifikacija za Konferencijsku ligu prisjetili genocida nad Bošnjacima u Srebrenici 11. jula 1995. godine.
U petak 11. jula se navršava 31 godina genocida nad Bošnjacima u Srebrenici koje su počinile četničke snage.
Tim povodom na utakmici protiv Kopra navijači Željezničara su se prisjetili najveće tragedije u historiji bošnjačkog naroda.
"Tvoji sinovi su garant da se genocid neće ponoviti, da se na drugog nećemo osloniti, da ćemo samo svoji biti, da tuđu vodu nećemo piti", poručili su Manijaci.
Podsjećanja radi, u Srebrenici je u julu 1995. godine od strane srpskog agresova ubijeno preko 8.000 Bošnjaka.
Promo
Popularno
Kapiten je bio jako ljut
Svi su slavili, ali vidno ljuti Džeko imao je šta reći Hrgoviću!
Komentari na Redditu
Amerikanci već otpisali BiH: "Prestanite precjenjivati nižerazredne UEFA timove"
Legendarni napadač za SportSport.ba
Topić analizirao Zmajeve: "Alajbegović je čudo, ali brine me dečko koji je upao u rupu"
Pobjeda Norveške koja mnogo znači Zmajevima