Prema informacijama uglednog L'Equipea
Žestok udar na "pohlepnog" Ivana Perišića, odbio ga je poznanik: "Toliko novca ti ne damo!"
U Francuskoj je plasirana priča o Ivanu Perišiću koja je poznatog hrvatskog fudbalera opisala kao pohlepnog zbog njegovih zahtjeva.
Perišić je jedan od najboljih hrvatskih fudbalera ikada, sa 36 godina na leđima i dalje igra vrhunski i definitivno je kvalitet za najbolje timove svijeta.
Po isteku ugovora s PSV-om nakon odličnih nastupa za Električare čuveni Vatreni se povezivao s nekoliko klubova.
Navodno je bio blizu Barcelone, dok su trajali i ozbiljni pregovori s Marseillom. Na kraju je odlučio ostati u Nizozemskoj te produžiti saradnju sa PSV-om.
Sada je ugledni L'Equipe donio detalje kako su propali pregovori s Marseillom te da u francuskom klubu nisu željeli ispuniti uslove koje je Hrvat postavio.
Iako ima dobre odnose s Mehdi Benatijom, sportski direktor Marseillea nije pristao na iznos koji je Perišić tražio za potpis.
Francuski list piše da je Perišić bio previše pohlepan te da mu Benatija nije želio ispuniti zahtjeve vezane za platu pa je ugovor propao.
Ranije se pisalo kako je krilni fudbaler od nekadašnjeg prvaka Europe tražio plaću od 3 miliona eura neto godišnje.
Ipak, ovu informaciju treba uzeti s rezervom jer u prošloj sezoni Perišić kao igrač PSV-a za jednu sezonu uzeo oko 600.000 eura.
Nisu poznati finansijski detalji novog ugovora s Električarima, ali teško je vjerovati da je dobio plaću od 3 miliona koliko je navodno tražio od Marseillea.
Podsjećanja radi, Perišić je s klubom sa Phillips stadiona potpisao novi dvogodišnji ugovor i možda bi tu mogao završiti i karijeru.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Oduševio po ulasku u igru
Fantastični Mitrović u debiju za novi klub pokazao klasu
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
Pobjeda Liverpoola, a Kerkez u glavnoj ulozi
Slika poniženog Srbina obilazi svijet: "Znaš li ti sine u kakav si klub došao?"
Donio odluku