Fuad Čolpa demantovao da je izbrisan iz fudbala
Nekadašnji član Izvršnog odbora Fudbalskog saeveza Kantona Sarajevo i nekadašnji član Izvrnog odbora Fudbalskog saveza BiH, te pravni zastupnik famoznih fudbalskih udruženja u Kantonu Sarajevo, Fuad Čolpa, demantovao je navode Kenana Magode.
"Povodom neistinitih i klevetničkih tvrdnji objavljenih u saopštenju ministra Kenana Magode i Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, koje su dana 25.10.2025. godine prenijeli mnogobrojni mediji, u dijelu gdje se navodi da sam “trajno izbrisan iz fudbala u Kantonu Sarajevo” i da se “javno hvalim da sam otuđio pečat Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo i time faktički blokirao rad Saveza”, odgovorno i u potpunosti demantujem takve tendenciozne navode i obavještavam javnost da su te neutemeljene tvrdnje potpuno neistinite.
Navedene tvrdnje ministra Kenana Magode očigledno imaju za cilj ponovno vršenje pritiska na Ministarstvo pravde i uprave Kantona Sarajevo, kako bi isto donijelo rješenje o upisu promjena po osnovu nezakonite Izborne skupštine FSKS održane dana 04.06.2025. godine, čiju nezakonitost je svojim sačinjenim izvještajem kontroverzni ministar priznao.
Ove neistinite i tendenciozne tvrdnje grubo povrjeđuju moj lični, porodični i profesionalni ugled, te predstavljaju klevetu u smislu Zakona o zaštiti od klevete Federacije BiH.
Njihovo javno objavljivanje od strane javne institucije, bez ikakve prethodne provjere i bez prilike da iznesem svoj stav, predstavlja težak oblik medijske i institucionalne difamacije.
Od Kenana Magode i ministarstva kojim rukovodi (kulture i sporta) zahtijevam da javno povuku iznesene navode i upute izvinjenje, a od svih medija koji su ih prenijeli – da ovaj demant objave u cjelosti i bez izmjena.
Zadržavam pravo da, ukoliko to ne bude učinjeno, pokrenem sve zakonom predviđene postupke radi zaštite ugleda, časti i profesionalnog dostojanstva", naveo je Čolpa.
Promo
Kompanija Mozzart dovodi glumce Gorana Šušljika i Janka Cekića iz Beograda na scenu Jazavca prvi put
Preuzmite besplatne ulaznice za sjajnu duodramu "Zagonetne varijacije“
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Promjena na klupi Crvene zvezde
Vladan Milojević ostaje do zime, a Zvezdan Terzić je sa slavnim Hrvatom već dogovorio novog trenera?
Ibrahimović završen, preostaje Ramaj
Kosovo je nova reprezentacija velikog talenta: "Išao je na sve ili ništa"
Nevjerovatna euforija