Uzbuđenja na Zimskim olimpijskim igrama
Čudesna žena Federica Brignone uzela novo zlato, veleslalom ostao bez bronzane medalje
Najbolje skijašice svijeta danas su Zimskim olimpijskim igrama bile u borbi za medalje u veleslalomu i bilo je dosta uzbuđenja.
Gledali smo dvije sjajne i vrhunske vožnje sa dosta preokreta i to je bila prava poslastica za ljubitelje alpskog skijanja.
Do zlatne medalje i titule olimpijske prvakinje došla je nevjerovatna Federica Brignone i stigla do drugog zlata na ovim Olimpijskim igrama.
Podsjetimo, Brignone je u martu doživjela tešku povredu na staze se vratila krajem prošlog mjeseca.
Srebrena medalja je otišla u ruke Sare Hector iz Švedske i Thee Louise Stjernesund iz Norveške koje su podijelile srebrenu medalju u istom vremenu.
Najbolja skijašica svijeta Mikaela Shiffrin ostala je i danas bez medalje.
Shiffrin je današnji veleslalom okončala na 11. mjestu.
Računajući Peking 2022. godine i Milano i Cortinu 2026. godine, za Shiffrin je ovo sedma utrka u nizu bez olimpijske medalje.
U Pekingu nije osvojila medalju u pet utrka, a još uvijek je u Milanu i Cortini bez medalje gdje je skijala dvije utrke.
Ako u slalomu ne osvoji medalju, Mikaela Shiffrin bi na dvije vezane Olimpijske igre ostala bez medalje, što je prosto nevjerovatno.
| # | Takmičarka | Država | Vrijeme |
|---|---|---|---|
| 1 | Federica Brignone | Italija | 2:13.50 |
| 2 | Sara Hector | Švedska | 2:14.12 |
| 2 | Thea Louise Stjernesund | Norveška | 2:14.12 |
| 4 | Lara Della Mea | Italija | 2:14.17 |
| 5 | Julia Scheib | Austrija | 2:14.19 |
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Jako uzbudljiva utakmica
Atletico Madrid je u polufinalu Lige prvaka, ali će se mnogo pričati o suđenju Clementa Turpina!
Svjestan je situacije
Zakazan je prvi odlazak iz Reala: "Nemam ja više šta tražiti ovdje"
Mnoge je nasmijala ova scena