Strašne uvrede
Veliki skandal izazvalo nekoliko zvijezda Barcelone: "Kunemo vam se, molit ćemo se za vaš nestanak"
Derbi između Barcelone i Espanyola ponovo je pokazao da rivalstvo ova dva kluba nije samo sportsko i da nažalost često protiče uz skandale u uvrede.
Barcelona je u subotu s 4:1 savladala Espanyol i došla na mali korak od nove titule. No, dobru igru i pobjedu Katalonaca zasjenilo je ponašanje pojedinih zvijezda domaćeg tima.
Tokom utakmice na Camp Nou, dio domaćih navijača izazvao je veliku polemiku zbog uvredljivih i provokativnih povika usmjerenih prema gradskom rivalu. Najglasnije se čulo skandiranje poput “mrzimo Espanyol”, ali i poznata provokacija “ko ne skače, taj je navijač Espanyola”.
Atmosfera je posebno eskalirala u prvom poluvremenu, kada su se ovi povici proširili sa južne tribine na ostatak stadiona, što je bacilo sjenu na samu utakmicu i dešavanja na terenu.
Prema navodima španskih medija, situacija je bila dovoljno ozbiljna da se aktivira i protokol protiv govora mržnje. Putem razglasa i video ekrana upućena su upozorenja navijačima, uz podsjećanje da su ovakvi ispadi kažnjivi prema pravilima takmičenja.
Ni tu nije bio kraj tenzijama. Nakon utakmice, dodatne varnice izazvale su i reakcije igrača Barcelone, koji su slavili pobjedu uz pjesme i poruke koje su dodatno razljutile protivnički tabor.
Fermín, Casadó, Gavi, Balde, Lamine i još nekoliko igrača iz omladinske škole, zajedno s navijačima su pjevali i slavili uz kontroverzne povike protiv Espanyola:
“Kunem ti se da, koliko god godina prošlo, nikada nećemo zaboraviti. Srušili smo vam Sarriu, a onda smo vas protjerali iz našeg grada. Zatim ste ispali u niži rang da biste mogli biti prvaci. Molit ćemo se za vaš nestanak.”
Ovo nije prvi put, kao i na prošlom ligaškom slavlju, gotovo isti igrači pjevali su istu pjesmu tokom parade u autobusu kroz Barcelonu.
Inače, Sarria je stadion u Barceloni koji je dugo godina bio stadion Espanyola. Srušen je 1997. godine zbog finansijskih problema kluba i prodaje zemljišta. Upravo zato se često spominje u navijačkim provokacijama Barcelone, kao simbol “nestanka” starog Espanyola.
Promo
Groznica nokaut faze je na vrhuncu, a dok čekaš spektakl Bosne i Hercegovine, testiraj svoje znanje
Brojimo dane do historijske utakmice: Skrati vrijeme i pokaži da si doktor fudbala u Hisense kviz
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Sjajni bh. ofanzivac
Majstore, pakuj kofere: Kerima Alajbegovića želi jedan od najvećih klubova svijeta!
Urugvajac dao jaku izjavu
Suarez o muslimanskim igračima i žestoka poruka o kojoj bruji cijeli svijet
Vatreni zauzeli drugo mjesto u grupi L
Hrvatska savladala Ganu za siguran put u nokaut fazu
Predsjednik nazvao Infatina
Bijesni su zbog bizarnog FIFA-inog pravila: "Eliminisani smo prije nego što smo izašli na teren!"
Neobične kalkulacije