Vozač Citroena Sebastien Ogier pobjednik je Relija Portugala, trećeg takmičenja sezone u Svjetskom reli šampionatu.
Mladom Francuzu to je prvi trijumf u ovogodišnjem šampionatu, a treći u karijeri, a do njega je došao ispred timskog kolege Sebastiena Loeba.
Uz dvojicu vozača Citroena na podijumu u Portugalu našao se i Finac Jari-Matti Latvala u Fordu.
Ogier je vodstvo u Portugalu držao do posljednjeg brzinskog ispita prvog dana, da bi ga preuzeo poslije nekoliko ispita u subotu i zadržao do kraja kada je imao skoro 32 sekunde prednosti u odnosu na Loeba.
Tokom posljednjeg dana relija vožena su četiri ispita. Na dva je najbrži bio Petter Solberg u privatnom Citroenu DS3, dok su po jednu pobjedu ostvarili Loeb i Mikko Hirvonen u Fordu.
Svjetski reli šampionat nastavlja se Relijem Jordana od 14. do 16. aprila.
Promo
Mali fudbal izazvao veliko interesovanje publike
Najveći prijatelj domaćeg sporta: Mozzart uz futsal turnire u Srpcu i Modriči
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Borac ostaje bez bitnog faktora
Turski klub poslao ponudu za Envera Kulašina, tim iz Njemačke spreman za 'obračun' · Saznajemo
Napustio pripreme i vratio se u Bosnu i Hercegovinu
Transfer Mulahusejnovića u Sepahan propao, Iranci se nisu držali dogovora · Saznajemo
Navijačka grupa se zove Torcida
Ponoćna akcija Albanaca u "srcu Srbije", više neće da trpe, poruka je žestoka: "Na vrata smo vam..."
Velika podrška za bh. reprezentativca