Zidane umjesto Valdana

Rukovodstvo Real Madrida će za novog sportskog direktora imenovati Zinedina Zidana, koji trenutno obnaša funkciju savjetnika predsjednika Florentina Pereza.

Perez je u srijedu objavio da će potpuno promjeniti strukturu kluba, a prva ''žrtva'' je bio sada već bivši sportski direktor Jorge Valdano, koji je s portugalskim trenerom Joseom Mourinhom imao brojne nesuglasi.

Perez želi stvoriti klub po uzoru na Engleze, odnosno treneru obezbijediti veću autonomiju, što je bila Mourinhova želja još od dolaska u Madrid.

Portugalac nije bio drag Valdanu još od dolaska u Madrid, a odnosi među njima su se zategli u januaru, kada je Mourinho želio dovesti novog napadača, čemu se suprotstavio Valdano.

Zidane je za Real igrao od 2001. do 2006. godine. Od novembra 2010. savjetuje rukovodstvo španskog prvoligaša

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.