Sedmostruki svjetski prvak, Sebastian Loeb je vodeći nakon prvog dana relija u Finskoj.Loeb je vodeći nakon tri specijalna ispita sa vremenom 20:17.5, ispred imenjaka Ogiera koji kasni gotovo tri sekunde (2.8), dok je treći Jari-Matti Latvala sa 4.4 sekunde zaostatka.
Na prvom specijalcu, ugodno je iznenadio Jarri Ketomaa koji je u svom prvom nastupu u WRC prvenstvu ostvario najbolje vrijeme.Ketomaa do kraja dana nije mogao zadržati jaki ritam pa je pao na četvrto mjesto i prije starta drugog dana zaostaje sedam sekundi za vodećim.Iza Ketomae su ostali Peter Solberg, Dani Sordo, dok je Kimi Raikkonen na 13.mjestu.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ponovo apsolutni prvak svijeta
On je mašina kojoj niko ništa ne može: Oleksandr Usyk nokautirao Duboisa · Udarna vijest
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Turci donijeli veliku vijest