U Shanghaju je od 16. do 31.07.2011. godine održano 14. FINA Svjetsko prvenstvo.
Na prvenstvu je bilo zastupljeno pet sportova: skokovi u vodu, sinhrono plivanje, vaterpolo, plivanje na otvorenim vodama (plivački maraton) i plivanje koje je na programu bilo od 24. do 31.07.2011. godine.
U plivačkim takmičenjima sa 5 članova učestvovala je i plivačka reprezentacija Bosne i Hercegovine koju su činili plivačice Vranješ Branka (plivački klub 22. april iz Trebinja), Ninković Ivana (plivački klub Leotar iz Banja Luke), plivač Hajder Ensar (plivački klub Zmaj-Alpamm iz Tuzle), i treneri Grahovac Goran i Smajlefendić Muhamed.
Plivačka takmičenja su se održavala na predivnom plivačkom kompleksu "Shanghai Oriental Sports Center" u 50-metarskom olimpijskom bazenu. Uz učešće od 181 države i 2200 sportista iz cijelog svijeta ovo je bilo najmasovnije i najbolje organizovano Svjetsko prvenstvo.
U svojim nastupima naši reprezentativci su ostvarili sljedeće rezultate:
Hajder Ensar:
100m slobodno - zauzeo je 49. mjesto od 105 plivača,
200m mješovito - zauzeo je 45. mjesto od 46 plivača
Vranješ Branka:
200m slobodno - zauzela je 42. mjesto od 49 plivačica,
100m slobodno - zauzela je 53. mjesto od 77 plivačica.
Ninković Ivana:
100m prsno - zauzela je 37. mjesto od 46 plivačica, uz oboren državni rekord u kategoriji juniorki i seniorki.
50m prsno - zauzela je 23. mjesto od 34 plivačice, uz oboren državni rekord u kategoriji juniorki i seniorki.
Plivači u BiH imaju zasluženu pauzu do početka septembra kada počinje nova plivačka sezona. Prvo veliko takmičenje u novoj sezoni će biti Evropsko prvenstvo u plivanju u malim (25-metarskim) bazenima koje će se održati u Poljskoj u gradu Szczecinu od 08. do 11.12.2011. godine.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Nije se dugo čekalo na reakciju