Kubanski taekwondo borac Angel Matos završio je karijeru na najgori mogući način. Doživotno je suspendovan jer je u borbi za treće mjesto u jednom trenutku naglo podivljao i nokautirao sudiju na tatamiju.
Do incidenta je došlo kada je Matos kod vodstva 3:2 u drugoj rundi zatražio medicinski time-out, ali se sudija oglušio i diskvalifikovao ga.
Kada je čuo odluku Matos je odgurnuo jednog sudiju, a udarcem nogom u glavu nokautirao drugog.
„Ovo je strogo kršenje kodeksa taekwondoa i Olimpijskih igara. Trener i borac od ovog trenutka doživotno su suspendirani i brišu se svi Matosevi rezultati s ovih OI", stoji u saopštenju Svjetske taekwondo federacije.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Kako su završili, tako je počelo
Beograd i Srbija večeras na Marakani gledaju tužnu sliku srpskog fudbala
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Takva ponuda se ne odbija
Padaju svi rekordi u spektakularnom transferu! Real Madrid nije odolio, spremni su prodati Vinicusa
Navijačka grupa se zove Torcida
Ponoćna akcija Albanaca u "srcu Srbije", više neće da trpe, poruka je žestoka: "Na vrata smo vam..."
Čeka nas dosta uzbuđenja