Blanka Vlašić atletsku sezonu okončala je na najbolji mogući način, pobjedom na završnici u Stuttgartu. Blanka je preskočila “samo” 201 cm, ali su njene konkurentice imale loš dan pa je Hrvatica tako ipak dobila satisfakciju na kraju godine u kojoj je izgubila zlato u Pekingu i jack-pot od 1.000.000 dolara na zadnjem mitingu zlatne lige.
Prošle sezone Blanka je slavila sa 200 cm i zatim pokušala preskočiti 205 cm, a ove sezone je odlučila stati na 201 cm. Druga je bila Ruskinja Čičerova (199 cm), a treća zlatna iz Pekinga, Belgijanka Hellebaut.
U trci na 3 .000 metara slavila je Defar koja je na na drugom mjestu ostavila Vivien Cheruiyot. Bronzana iz Pekinga istrčala je 6:63.60 što je za sekundu brže vrijeme od Kenijke.
Na 800 metara najbolja je bila Pamela Jelimo. “Milionerka” je bila bolja od svjetske prvakinje Janet Jepkosgei te je tako stigla do 14. pobjede u nizu.
Trostruki trijum odnijeli su Kenijci na 3.000 sa preprekama. Prvi je bio Paul Kipsiele Koech, drugi Ezekiel Kemboi, a treći Richard Mateelong.
U bacanju koplja najduži je bio Latvijac Vadims Vasilevskis koji je imao dužinu od 86.65 metara. Drugi je bio Norvežanin Andreas Thorkildsen, a treći Tero Pitkamaki.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Nije se dugo čekalo na reakciju