Rukometaši španskog Ciudad Reala po treći put u klupskoj istoriji osvojili su naslov evropskog Superkupa. Španci su u finalnom meču odigranom u mađarskom Veszpremu Ciudad nadigrali domaći istoimeni sastav sa 32:28 (10:13). Mnogo bolje izdanje Ciudada u drugom poluvremenu rezultiralo je preokretom jer je nakon prvog dijela Veszprem vodio sa 13:10.
Protivnik naše Bosne u „Ligi prvaka“ ujedno i aktuelni šampion Starog konitenta, pokazao je još jednon da je trenutno najbolji tim Evrope.
Najbolji igrač finalnog meča bio je Sergej Rutenka sa 10 pogodaka, dok je Jonas Kallman dodao šest, a Olafur Stafansson pet golova. U poraženom timu bolji od ostalih bili su Marko Vujin (6), te Nikola Eklemović (4) i Ferenc Ilyes (4).
U susretu za treće mjesto Kiel je slavio protiv Nordhorna 36:31, ekipe koja je ove godine osvojila TV turnir šampiona u Doboju.
Prvo ime Kiela bio je Kim Andersson (10), dok je u Nordhornu sa 11 golova prednjačio Bjarte Hakon Myrhol.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Kako su završili, tako je počelo
Beograd i Srbija večeras na Marakani gledaju tužnu sliku srpskog fudbala
Suđenje u decembru, prijeti mu doživotni zatvor
Zvijezda okovana u lance - Umjesto na terenu do kraja života će iza rešetaka
Simanić se osjeća izdanim