Kako iskazati nezadovoljstvo suđenjem...

Tanzanijski fudbaler štocirao sudiju

Nakon što je sudija Israel Mujuni iz igre izbacio Haruna Niyonzima, igrača Young Africansa, stoper ove ekipe odlučio je fizički izraziti svoje negodovanje zbog te odluke.

Fudbaler Young Africansa, Stephano Mwasika nije štedio sudiju, a zanimljivo je da ovaj i pored udarca dosnojnog bokserskog ringa nije ni trepnuo, te da je susret nastavljen samo par minuta kasnije.



Mwasika bi sada, zbog svog nasilničkog ponašanja mogao biti kažnjen sa maksimalnom kaznom od godinu dana suspenzije.

Young Africans igrali su protiv Azam FC u okviru prvenstva Tanzanije, a čelnici ovog kluba nakon meča izjavili su da je nepravedno suđenje povezano sa tajnim planom da ih se onemogući da osvoje titulu, te da su upravo oni najveće žrtve incidenta.

Susret je okončan rezultatom 3:1 u korist Azam FC.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.