Fudbaleri Fenerbahčea osvojili su Kup Turske nakon što su večeras u finalnom susretu u Ankari savladali Bursaspor rezultatom 4:0.
Samo dvije minute igre bile su potrebne Feneru da dođe do vodstva. Caner Etkin je pogodio mrežu Scotta Carson za 1:0. U samom finišu prvog poluvremena Fenerbahče je stigao i do drugog gola. Alex je uposlio Cristiana Baronija koji pogađa za 2:0 i već tada je bilo jasno kako će Fener doći do titule pobjednika Kupa.
Nastavak utakmice donio je još dva gola u mreži Bursaspora. Alex je u 59. minuti ponovo u ulozi asistenta, a Semih Šenturk je pogodio za vodstvo od 3:0.
Konačan rezultat od 4:0 nakon tri asistencije saigračima postigao je Alex u 77. minuti susreta.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Na Marakani milioni, ali...
Turci objavili zaradu Crvene zvezde od prodaje Cherifa Ndiayea - Nije ono čemu su se nadali
Vjeruje da je taj detalj odveo meč u nekom drugom smjeru
Hrvati će biti bijesni kada vide šta je nakon utakmice izjavio Stevan Jovetić: "Bolji su, ali..."
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Sport i politika ne treba da idu ruku pod ruku, ali u Srbiji to je svakodnevnica
Opći haos nastao u Srbiji zbog promjene stadiona za utakmicu sa Albanijom: "Za sve je kriv Vučić..."
To će biti dan za pamćenje