Hoffenheim našeg reprezentativca Sejada Salihovića, za novog sportskog direktora imenovao je Andreasa Müllera, te tako rasteretio trenera Marcusa Babbela koji je u proteklom periodu istovremeno obavljao pored trenerske i ovu funkciju.
Babbel će sada imati mogućnost da se u potpunosti okrene poslu trenera, a za nadati se da će uspjeti povratiti momčad nakon katastrofalno lošeg starta sezone u Bundesligi.
"Uživao sam raditi i kao trener i kao sportski direktor. Ipak, taj dodatni posao je bio vrlo naporan i shvatio sam kako je bolje da se posvetim samo svojim trenerskim zadacima. Od kluba sam na početku sezone tražio da krene u potragu za novim sportskim direktorom. Iznimno sam sretan što su pronašli takvo odlično rješenje u Andreasu Mülleru", istakao je Babbel.
Andreasu Mülleru ovo neće biti prvi put da se nalazi na funkciji sportskog direktora, s obzirom na to da je isti posao radio i u Schalkeu u periodu od 2006. do 2009. godine.
Promo
Mali fudbal izazvao veliko interesovanje publike
Najveći prijatelj domaćeg sporta: Mozzart uz futsal turnire u Srpcu i Modriči
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Zvuči besmisleno, ali nekad može i spasiti život
Zna da mu režim neće ništa: Čim je došao u Srbiju Arnautović jednim potezom pokazao loš primjer
Šanse za prolazak dalje su znatno povećane
Kakav dan za navijače Hajduka: Bijeli u Bakuu pokazali novo lice, a u Split stiglo veliko pojačanje!
Na susretu kvalifikacija za Konferencijsku ligu