Košarkaši Union Olimpije savladali su večeras u Stožicama Khimky 74:72 u susretu 9. kola grupe A Eurolige.
Nakon prvih deset minuta činilo se kako će Khimky lagano doći do pobjede u Stožicama. Ovaj period su dobili 19:13, ali je Olimpija odličnom igrom u drugoj četvrtini u potpunosti preokrenula rezultat u svoju korist. Na poluvrijeme su domaći košarkaši otišli sa tri poena prednosti 34:31.
Agonija Khimkyja nastavila se i u trećoj dionici. Olimpija je povećala prednost na plus devet 46:37, ali se gosti uspjevaju vratiti u utakmicu, te se u posljednjih deset minuta ušlo neriješenim rezultatom 50:50.
Posljednju dionicu Olimpija je ponovo bolje otvorila, te su ponovo podigli prednost na osam razlike, ali se ponovo gosti vraćaju pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Pobjeda je na kraju pripala Olimpiji to fantastičnom trojkom Klemena Prepeliča u posljednjoj sekundi.
Prepelič je predvodio Olimpiju u ovom susretu sa 16 poena, dok je kod gostiju Paul Davis ubacio 20 poena.
U još jednoj veoma zanimljivoj utakmici Žalgiris je u grupi C kao gost savladao Armani Milano rezultatom 67:65.
Utakmica sa puno preokreta, na kraju je pripala gostim akoji su se bolje snašli sa linije slobodnih bacanja u završnici, te su na kraju došli do pobjede.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jankunas sa 16 poena, dok je kod domaćih Langford uvbacio 20 poena.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Ne računaju na njega
Crvena zvezda pokazala izlazna vrata 'najvećoj prevari' - Koferi su mu već spremni
Njegove riječi su ostavile sve u nevjerici