Za rukometaše Bosna Sunce osiguranja u petak je završen odmor jer su već počeli pripreme za drugi dio sezone. Među okupljenim rukometašima koje je prozvao Vojislav Rađa koji će ostati trener „studenata“ pojavio se i lijevi bek Igor Rađenović, a Uprava je blizu dogovora i sa Božidarom Nadovezom.
Rađenović je propustio prethodnu polusezonu zbog povrede, a bio je član portugalske Madeire. S druge strane, Nadoveza iza sebe ima veoma uspješan prvi dio sezone koji je proveo u redovima rumunskog šampiona Steaue. U Grupi E Lige šampiona Nadoveza je postigao 26 golova u šest utakmica i bio jedan od efikasnijih igrača rumunskog tima.
Na kraju Steaua je kao i Bosna SO osvojila treće mjesto u svojoj grupi i plasirala se u osminu finala Kupa kupova. Osim za Steauu, Nadoveza je igrao za novosadsku Vojvodinu i Jugović iz Kača.
Nakon okupljanja rukometaši će trenirati u Sarajevu narednih sedam dana. Za 8. ili 9. januar planiran je odlazak u Budvu, gdje će provesti desetak dana i vjerovatno odigrati nekoliko kontrolnih utakmica.
„Već polovinom februara očekuju nas dvije utakmice sa ruskim Kaustikom u osmini finala Kupa kupova. Oba ogleda igraćemo pred našim navijačima, pa očekujemo plasman u četvrtfinale, što je i cilj kluba. Naravno, na domaćim parketima želimo odbraniti duplu krunu“, izjevio je za Nezavisne Tarik Smajlović, sekretar Bosne SO.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Šef Plavih poprilično jasan
Admir Adžem očitao lekciju igraču Željezničara kratkog fitilja: "Nisi iznad tima"
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Pomaže Rossonerima i van terena
Modrić pokazao Ibrahimoviću pravo lice i već "završio" Milanu novo pojačanje i to iz Real Madrida
Andrija Maksimović konačno otišao
U Beogradu ostvaren rekordan transfer, ovakve cifre se ne pamte: "Lopov osjeća da mu je kraj"
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Turci donijeli veliku vijest