Naš prvi protivnik na predstojećem Eurobasketu, Latvija je u pripremnom susretu savladala Finsku kao gost 90:84.Latvijci su odigrali utakmicu sa dosta uspona i padova, ali treba reći da su u trećoj dionici uspjeli ubaciti čak 31 poen.
Prvu četvrtinu Finci su dobili pet razlike, na poluvremenu je Latvija imala -4. Nakon velikog preokreta u trećoj četvrti, Latvija je vodila 68:60 i tu prednost je uspjela sačuvati do konačnih + 6.
Ainars Bagatskis je izrotirao sve igrače, najveći teret su podnijeli Berzins, Janičenoks, Bertans, Strelnieks i Blums. Mareks Mejeris je sa 16 poena bio najefikasniji, dva manje su dodali Berzins i Freimanis, dok je 13 postigao Janičenoks.
Ukupno su Latvijci izgubili u ovoj utakmici 18 lopti.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Legendi je 'rok istekao'
Sa njim je u dresu Crvene zvezde nakon ovog gotovo: "On više ne smije odigrati ni minut"
Ništa nije onako kako je želio da bude
Livakoviću ekspresno nestao osmijeh s lica - Hrvat je danas shvatio da je 'dotakao dno'
Odlazi iz Real Madrida
Vinicius Junior karijeru nastavlja u Engleskoj, pitanje je samo u kojem od ova dva kluba!
Žestoke optužbe