Ermin Bičakčić, štoper njemačkog Braunschweiga, za reprezentaciju Bosne i Hercegovine debitovao je 2013. godine u susretu sa Sjedinjenim Američkim Državama. Nakon dugih administrativnih procesa, Bičakčić je konačno obukao dres naše selekcije, a itekako ga je vrijedilo čekati.
Iako nije imao debi iz snova, Bičakčić je iz utakmice u utakmicu postajao sve sigurniji, te je zacementirao svoje mjesto u startnoj postavi naše selekcije.
Stameni Zvorničanin je u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo postigao i jedan gol. Pogodio je mrežu Slovačke u Žilini, a to je bio pogodak koji je okrenuo susret u našu korist, te smo na kraju zahvaljujući pobjedi nad Slovacima ostvarili plasman na Mundijal.
Bičakčić je protekle sezone bio ponajbolji igrač Braunschweiga. Iako je njegov tim ispao iz Bundesliga, igre našeg reprezentativca su privukle pažnju mnogih, te će od naredne sezone 24-godišnji štoper vjerovatno nositi dres nekog drugog kluba.
Naš reprezentativac je u Bundesligi odigrao 31 utakmicu, a postigao je jedan gol i to svom nekadašnjem timu Stuttgartu u samom finišu sezone. Ipak, njegove dobre igre nisu pomogle Braunschweigu, koji će naredne sezone igrati u Cvajti.
Sjajni štoper će uz kapitena Emira Spahića imati najviše posla u Brazilu. Ipak. Ermin ima dovoljno jakih utakmica u nogama, te ne sumnjamo da će i na Mundijalu odigrati onako kako najbolje zna.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Slavili sa minimalnih 1:0
Igru briši, bodove piši: Hrvati jedva pobijedili Farska Ostrva, zna se šta Dalića najviše zabrinjava
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
Nije baš previše dobro