Revanš susret play-off faze Europa lige

LIVE: Majstorija Hazarda iz slobodnjaka za konačnih 7:0

Nakon što su u prvom meču play-off faze na Olijskom stadionu "Asim Ferhatović - Hase" poraženi sa 3:2 od Borussije M'gladbach, bordo tim večeras na stadionu Borussia-Park igra revanš meč sa petorostrukim prvakom Njemačke.

90 +  GOL! Fantastičan gola Hazarda iz slobodnog udarca!

90 - U samo 60 sekundi Tatomirović je zaradio dva žuta kartona. Sarajevo će igru završiti ssuret sa 10 igrača na terenu.

89 - Žuti karton za Tatomirovića nakon igranja rukom.

87 - Sarajevo konačno u kaznenom prostoru domaćina, ipak Velkoski se spetljao.

86 - Fudbaleri Borussije polako utakmicu privode kraju. Lopta uglavnom u posjedu domaćeg tima.

82 - GOL! Branimir Hrgota fantastično je pogodio za 6:0! hat-trick Bosanca koji će igrati za Švedsku.

79 - Igra Sarajeva se raspala nakon petog gola Borussije. Bandović je sjajno odbranio udarac Herrmanna.

76 - Žuti karton za Dupovca, Faris Hadžić je zamijenio Ševku Okića.

74 - GOL! Hazard je bio precizan sa bijele tačke. Borussija vodi sa 5:0

73 - Dupovac je srušio Herrmanna, penal za Borussiju!

72 - Defanzivac Sarajeva se vratio u igru.

70 - Medicinski tim Sarajeva ukazuje pomoć kapitenu bordo tima Ameru Dupovcu.

70 - Posljednja izmjena Favrea, Hazard mijenja Rafaela.

67 - GOL! Branimir Hrgota pogodio je za 4:0!

66 - 10:4 u izglednim prilikama za Borussiju, korner za domaći sastav nakon što je odbrana Sarajeva udarac Hrgote skrenula u korner.

64 - Herrmann mijenja Hahna, neće se puno toga promijeniti u taktičkoj postavci Borussije.

63 - Favre sprema i svoju drugu izmjena na ovome meču.

60 - Početak drugog poluvremena u nešto lakšem intenzitetu, ali lopta uglavnom u posjedu njemačkog sastava.

55 - Lucien Favre obavio je prvu izmjenu. Dahoud je zamijenio Kramera koji je priznao u danima prije utakmice da ima snage za 60 minuta.

47 - Dvostruka izmjena u redovima Sarajeva na samom početku drugog poluvremen. Protić je zamijenio Puzigaću, a Bilbija Stojčeva.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice.

Oba sastava vraća se na travnjak, slijedi drugo poluvrijeme.

KRAJ prvog poluvremena na Borussia-Parku. Domaći tim vodi sa 3:0.

43 - Nova dobra situacija za Hrgotu, ali udarac napadača Borussije brani Bandović.

42 - Odlična prilika za Ševku Okića, ali njegov udarac po sredini gola brani Jan Sommer.

39 - Hrgota je bio u dobroj poziciji, ali je prekomplikovao sa završnim pasom.

36 - Velika prilika za Rafaela, ali Bandović spašava mrežu Sarajeva!

35 - Bio je ovo treći gol Branimira Hrgote u dvomeču sa aktuelnim osvajačem Kupa BiH!

33 - GOL! Odlična kontra Borussije, Johnson je sjajno poslužio Hrgotu, a fudbaleru rođenom u BiH nije bilo teško loptu pospremiti u praznu mrežu.

30 - Žuti karton za Tonija Jantsckea nakon što je na nedozvoljen način zaustavio Velkoskog.

29 - Stojčev je odlično gađao dalji ugao Sommerovog gola, ali lopta je završila iznad prečke.

27 -  Oštar start Rafaela nad Tatomirovićem.

24 - GOL! Bomba Xhake sa velike udaljenosti završila je iza leđa Bandovića. Eurogol Švicarskog reprezentativca.

22 - Razoran udarac Hrgote, odličnom intervencijom "skida" Dejan Bandović.

20 - GOL! Hahn je kaznio promašaj Harisa Duljevića. Krilni napadač Borussije je udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio suprotni ugao Bandovićevog gola.

19 - Fanatastična solo akcija Harisa Duljevića. Desno krilo Sarajeva nanizalo je četiri protivnička fudbalera, sam izbio pred Sommera ali je švicarski golman odbranio udarac fudbalera Sarajeva.

15 - Duljević i dobroj poziciji, ali na njegov prizemni centaršut nije imao ko da reaguje.

14 - Napadi domaćeg sastava za sada skoncentrisani na desnu stranu preko Andrea Hahna.

11 - Prethodno je Bandović intervenisao na centaršut Hahnov ubačaj sa desne strane.

11 - Opasna situacija pred golom Borussije nakon ispucavanja Bandovića. Sommer je mora intervenisati kao stoper.

10 - Fudbaleri Luciena Favrea nešto više imaju posjed lopte u svojim nogama u početnih 10 minuta.

7 -  Prvi udarac Sarajeva u okviru gola Borussije uputio je Ševko Okić. Siguran je bio Sommer.

4 - Sarajevo bez puno respekta ušlo u revanš sa njemačkim gigantom.

3 - Duljević na desnom, a Okić po prvi put u sezoni na lijevom krilu. Velkoski na mjestu centralnog napadača.

1 - Počela je utakmica na Borussia-Parku. Prvi sa centra su krenuli domaći fudbaleri.

- 6 Fudaleri oba tima u pratnji sudija izašli su na travnjak stadiona Borussia-Park.

- 8 46.279 gledalaca na stadionu, Borussia-Park rasprodan!

- 27 Favre: Sarajevo je dva puta pobjedama u gostima eliminiralo svoje protivnike. Oni su i dalje opasna ekipa.

- 32 Pravdu u revanš susretu Borussije i Sarajeva dijeliti će ruski arbitar Vladislav Bezborodov.

- 35 U odnosu na prvi duel u bordo timu jedna izmjena. Dženan Uščuplić je dao šansu strijelcu drugog gola u prvom meču Harisu Duljeviću, dok je na klupi ostao Nemanja Bilbija.

- 41 Iako je do jučer bio upitan za početni sastav, reprezentativac Njemačke Christoph Kramer ipak će od prve minute istrčati na travnjak Borussia-Parka.

- 48 Borussia u sastavu: Sommer, Korb, Stranzl, Jantschke, Dominguez, Kramer, Xhaka, Hahn, Johnson, Raffael i Hrgota.

- 55 Dženan Uščuplić Borussiji se odlučio večeras suprostaviti sa sljedećih jedanest fudbalera: Bandović, Berberović, Puzigaća, Tatomirović, Dupovac, Cimirot, Radovac, Stojčev, Okić, Duljević, Velkoski.