Deco na meti Juventusa

Kako su javili mediji u Engleskoj, portugalski 31-godišnji igrač sredine terena Chelseaa Deco na ljeto bi mogao pojačati redove Juventusa.

Deco je u Chelsea stigao prošlog ljeta iz Barcelone na nagovor bivšeg trenera portugalske reprezentacije Luiza Felipea Scolarija. Kako Scolari više nije trener londonske momčadi, a Deco ne pruža baš igre kakve se od njega očekuju ove sezone, navodno su ga se u Chelseaju voljni prodati za oko sedam miliona eura.

U Juventusu s druge strane traže zamjenu za češkog veterana Pavela Nedveda koji će na isteku ove sezone objesiti kopačke o klin u 36. godini života. Iako Deco ne igra na Nedvedovoj poziciji, u Juveu trebaju playmakera, te u Portugalcu vide kvalitetno pojačanje.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.