Fudbaleri Sportinga došli su do vrijedne pobjede u duelu sa Mariborom koji je završio rezultatom 3:1.
U utakmici koja je zbog prekida potrajala duže nego obično, Lavovi iz Lisabona porazili su prvaka Slovenije i tako izbili na drugu poziciju grupe G nakon pet odigranih kola.
Mane je u 10. minuti donio prednost domaćim koji su od starta tražili pobjedu u ovom susretu. Trenutak utakmice viđen je u 35. minuti kada se Nani poigrao sa odbranom Maribora i pogodio za 2:0. Odbrana Maribora bila je kao na ringišpilu jer je Portugalac odlučio pokazati sav svoj tehnički repertoar u jednoj akciji. Nadu gostima vratio je defanzivac Sportinga, Jefferson, autogolom u 42. minuti.
Početak drugog poluvremena je kasnio zbog nestanka struje na stadionu u Lisabonu. Nakon što je susret nastavljen, Sporting je došao do povećanja prednosti. Gol za konačnih 3:1 postigao je alžirski reprezentativac, Islam Slimani, golom u 65. minuti susreta.
Maribor se ovim porazom i teoretski oprostio od nastupa u ovosezonskoj Ligi prvaka, s kojim moraju biti i više nego zadovoljni. Slovenački tim pokazao je kako i "mali" mogu skinuti skalp velikanima evropskog fudbala, kakvi su sigurno Chelsea, Schalke i Sporting.
Liga prvaka, grupa G:
Sporting - Maribor 3:1 (Mane 10', Nani 35', Slimani 65' - Jefferson ag 42')
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Ubrzo će ipak sve biti kako treba
U Zagrebu ne mogu podnijeti odluku Zlatka Dalića - Odmah su Kovačević i Boban sjeli za stol s njim
Sjajan nastup, praktično je sam donio pobjedu