Portov nogometaš Yacine Brahimi proglašen je najboljim afričkim nogometašem u protekloj godini.
Brahimi je s Alžirom imao dobre nastupe u Brazilu na Svjetskom prvenstvu, a dobru formu samo je nastavio u dresu Porta, posebno u mečevima Lige prvaka.
Alžirac je slavio ispred Vincenta Enyeame (Lille), Aubameyanga (BVB), Yaya Tourea (Manchester City) i Gervinha (Roma).
Svoj glas dali su navijači iz svih registrovanih saveza u Svjetskoj nogometnoj federaciji (FIFA).
“Ovo je za mene velika čast. Ovu nagradu posvećujem Alžiru i drugim afričkim nacijama. Ova godina je bila odlična za mene i nastojat ću da se razvijem i da osvajam trofeje za Porto”; rekao je Brahimi.
On je postao prvi Alžirac koji je proglašen najboljim afričkim nogometašem u jednoj godini.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nikog ništa ne pita
Srbija i Vučić u ogromnom skandalu zbog 'projekta za sva vremena'
Nakon ispadanja u drugu ligu
Uzalud su pravili stadion: Pod drugi put u 15 godina ugašen poznati klub s Balkana
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Simanić se osjeća izdanim