Klubovi iz Srbije koji nastupaju u regionalnoj ABA ligi mogli bi napustiti ovo takmičenje.
Rukovodstvo ove lige primilo je od FIBA-e pismo upozorenja u kojem se traži promjena upravljanja ligom i u kojem se daju veća ovlaštenja nacionalnim Savezima i klubovima.
FIBA je zatražila od predsjednika ABA lige Radovana Lorbeka da dostavi sve dokumente o poslovanju lige, kao i odgovor o načinu na koji funkcioniše liga.
Košarkaški savez Srbije s velikim oduševljenjem je dočekao ovo pismo iz FIBA-e. Svi klubovi iz ove zemlje bi već za dvije godine mogli istupiti iz ABA lige, kako bi što više ojačali domaće prvenstvo.
Srbijanski klubovi su prethodnih godina pokazivali dosta nezadovoljstva igranjem ABA lige, ali im je to bio jedini izlaz u evropska takmičenja i bili su prinuđeni da igraju ovo takmičenje.
Sada bi se moglo sve promijeniti i nacionalni Savezi bi konačno imali mnogo više utjecaja, klubovi ne bi bili vezani za ABA ligu.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
S usana im se moglo pročitati šta govore
Dok je Modrić ležao na terenu ono što su uradili Jovetić i Savić je zgrozilo sve na Maksimiru!
Na odmoru u Grčkoj
Đoković završio u neočekivanom zagrljaju
Upisali ubjedlji poraz
Srbija "razbijena" na otvaranju Svjetskog prvenstva i to od autsajdera!
Nemile scene nakon završetka meča
Vinčić svirao kraj, a onda su Donnarumma i Gattuso izgubili živce zbog bezobrazluka Izraelaca
Press konferencija Hrvatske