Prva liga FBiH, 21. kolo

Gradina šokirala Bratstvo u Gračanici

Fudbaleri Bratstva poraženi su danas na svom terenu od velikog rivala Gradine iz Srebrenika s 2:1...

Dosta dobra igra obilježila je prvo poluvrijeme. Bratstvo je imalo nešto bolje šanse, Huseinbašić je na otvaranju pogodio stativu, da bi u 24. minuti domaći poveli s 1:0 nakon što je vlastitu mrežu pogodio Benca.

Međutim, Gradina se nije predavala. Samo osam minuta kasnije preko Elvedina Aletića dolaze do izjednačenja rezultata na 1:1, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti dolaze do novog gola. Mrežu Živkovića pogađa Haris Ribić za prednost Gradine od 2:1.

Do kraja su gosti iz Srebrenika uspjeli da sačuvaju prednost, te su otežali domaćim borbu za ulazak u Premijer ligu.