Argentina je upisala prvu pobjedu na Copa Americi, pošto je sinoć savladala Urugvaj s 1:0.
Argentinci su propustili dva gola prednosti protiv Paragvaja, no protiv Urugvaja su stigli do prve pobjede i na dobrom su putu da se plasiraju u nokaut fazu jer u zadnjem kolu grupe B igraju protiv nemoćne Jamajke i bod će im biti dovoljan.
Aguero je u 25. minuti zaprijetio, no golman je dobro odbranio. Nije bilo pravih prilika u ostatku prvog dijela.
Argentina stiže do vodstva u 56. minuti. Pablo Zabaleta je ubacio, a Aguero loptu poslao u mrežu pored Fernanda Muslere.
Muslera je u 83. minuti uspio da odbrani udarac Messija, a Urugvaj je u 90. bio blizu izjednačenja, no Sergio Romero je zaustavio udarac Abela Hernandeza.
Argentina - Uruguay 1-0, S. Agüero (56'), 16... by dm_525b2245553f8
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ništa od Evropske lige
Nezapamćen fijasko Rijeke u Grčkoj, iste večeri je klub prodan
Nije sve tako sivo, ili ipak jest?
Prvi kiks Dinama i odmah je stigla prva žrtva: "On je sramota hrvatskog nogometa"
I on se oglasio zbog dešavanja u Srbiji
Niko nije zadao takav udarac Vučiću kao Vidić, legenda ne želi da šuti: "Nećemo da kriminalci..."
Završava se ljetna pijaca u najjačim ligama