Poljski mediji biranim riječima pišu o Fudbalskom klubu Sarajevo, narednom protivniku Lecha u Evropi.
Lech i Sarajevo igrat će dvomeč u drugom pretkolu Lige prvaka. I jedni i drugi su svjesni da je prilikom žrijeba ‘moglo makar malo bolje’.
Poljski prvak je favorit i tu nema dilema, no Poljaci se pribojavaju bordo tima. Poljski mediji raspisali su se o Sarajevu.
Sportowefakty.pl navodi da je Sarajevo “klub iz Sarajeva poznat po svojim fanatičnim navijačima, koji ne izbjegavaju pirotehniku”, a dalje se navodi da je vlasnik kluba ekscentrični Malezijac Vincent Tan.
“Financijska sredstva u Sarajevu ne nedostaju, ali sportski gledano - to nije ekipa koje se treba bojati”, pišu Poljaci.
“Tim je sastavljen od domaćih igrača uglavnom, ali tu ima i Hrvata, Srba i Makedonaca, dok je Poljacima najpoznatiji Bojan Puzigaća, koji je igrao u Cracoviji. On je uz Krstu Velkoskog najbolji strijelac kluba”, stoji u tekstu sa zanimljivim naslovom.
Svoje čitatelje Sportowefakty.pl je upoznao i sa stadionom Koševo, tradicijom Sarajeva i uspjesima kluba.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Velež ostvario pobjedu
Čudo Almedina Ziljkića na Areni Rođeni!
Pomaže Rossonerima i van terena
Modrić pokazao Ibrahimoviću pravo lice i već "završio" Milanu novo pojačanje i to iz Real Madrida
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Oglasila se na društvenim mrežama
Amra Džeko oduševila bh. javnost i djecu odvela u "zaboravljeni" bh. grad: "Ljepota seoskog života"
Onda je shvatila da nije realno