Premijer liga, 1. kolo

Mladost nemoćna u Prijedoru

Fudbaleri Rudar Prijedora pregazili su Mladost s 3:0 u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rudar je dominirao u ovom meču i na kraju je sasvim zasluženo stigao do pobjede u prvom meču sezone.

Već nakon šest minuta igre domaći tim je poveo. Arežina je asistirao, a precizan je Radoja za prednost Rudara od 1:0.

Nakon nešto mirnijeg perioda igre, Rudar izenanada dolazi do prednosti i vodstva od 2:0. Dosuđen je slobodan udarac, a Arežina prekrasno pogađa za povećanje vodstva.

To nije bilo sve. Do trećeg gola Rudar dolazi u 38. minuti kada je s penala Arežina pogodio za veliku prednost od 3:0 nakon prvih 45 minuta.

U nastavak je Mladost ušla s igračem manje, jer je u finišu prvog poluvremena isključen Adnan Hrelja.

Drugo poluvrijeme ponovo donosi bolju igru Rudara. Imali su više od igre, stvarali šanse i sigurno su čuvali prednost.  Nije ni Mladost bila bez prilika. Nekoliko puta su ozbiljnu ugrozili Kozića, ali je do kraja ostalo 3:0 za Rudar.