Ema Burgić obezbijedila je plasman u glavni žrijeb 25.000 $ vrijednog ITF Challenger turnira u Landisvilleu.
U kvalifikacijaskom dijelu turnira, nakon što je u 1. kolu kao nositeljica bila slobodna, u 2. kolu porazila je Amy Zhu (6:3, 6:3) i na taj način otišla na megdan 453. igračici na WTA listi, Nadji Gilchrist.
U finalu kvalifikacija naša teniserka slavila je protiv pete nositeljice u tri seta rezultatom 6:0, 3:6, 6:3.
Inače, nekada najveća nada bh. tenisa nakon četiri godine igranja na koledž turnirima vratila se profesionalnom tenisu. Trenutno je 758. teniserka svijeta.
ITF Challenger:
Burgić - Gilchrist 2:1 (6:0, 3:6, 6:3)
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Dimitrije Kamenović ponovo otpisan, ali...
Zaboravljeni Srbin je već godinama fudbalski parazit u Rimu - Ne igra nikad, ali para je laka
Nakon ispadanja u drugu ligu
Uzalud su pravili stadion: Pod drugi put u 15 godina ugašen poznati klub s Balkana
Analiza bivšeg napadača
Cassano nikoga ne štedi, a onda je došao red na Modrića: "Allegri će mu samo reći da..."
Prvi čovjek Zvezde o suđenju
Čak i navijači Crvene zvezde ne mogu da vjeruju u ono što je izustio Zvezdan Terzić: "Odlazi gnjido"
Rossonerima baš sada treba